شهید حججی‌ها تربیت شدگان راه و روش و مکتب شهید همدانی هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار مظاهر مجیدی صبح امروز در دومین سالگرد شهادت سردار همدانی که با حضور همراهان و همرزمان از استان‌های مختلف، سردار اسدی و غیره برگزار شد اظهار داشت: در مراسم امروز علاوه برهمرزمان شهید مجاهدانی از کشور سوریه هم میهمان برنامه هستند.

مجیدی با اشاره به اینکه صدق و صفای او سبب شد که شاهد حضور پر شور مردم در تشییع با شکوه او باشیم بیان کرد: شهید همدانی صادقانه با خدای خود پیمان بست تا اینکه به فیض شهادت رسید، او مخلصانه با خدا معامله کرد و ولایت مدار و مردم دوست بود.

وی عنوان کرد: امروز از مجاهدت‌های  شهید همدانی قدردانی میکنیم که 40 سال با شجاعت در تمامی صحنه‌های دفاع از انقلاب حضور پیدا کرد،  شهید همدانی کسی بود که در سختی‌ها و دشواریها جز نیروهایی بود که خود را در قبل انقلاب، جنگ تحمیلی و کردستان و غیره فدا کرد.

مجیدی با بیان اینکه برای شهید همدانی اسلام و دفاع از انقلاب مهم بود و برای انجام این مهم تلاش می کرد گفت: شهید همدانی با بصیرت بالایی توانست صراط و مسیر مستقیم را طی کند و امروز نشستیم تا مسیری که شهید همدانی رفته است را بازخوانی و بازگویی کنیم تا از وجود پربرکت فرهنگ شهدا استفاده کنیم.

فرمانده سپاه استان همدان تصریح کرد: بصیرت شهید همدانی در فتنه 88 خود را نشان داد و این بصیرت زمانی که بریا دفاع از حرم حضرت زینب رفت به صورت بارزی خود را نشان داد و وقتی در کشورهای عراق و سوریه بود برایش تفاوتی نداشت که اینجا دفاع کند یا شلمچه و یا خرمشهر که حاصل بصیرت بالایش بود.

مجیدی با تاکید بر اینکه مسیر شهید همدانی باید برای نسل جوان تبیین شود عنوان کرد: امیدواریم خداوند عنایت کند و ما بتوانیم استمرار راهی را که ایشان رفتند برای نسل چهارم انقلاب اسلامی بازگو کنیم.

وی با بیان اینکه شهید حججی ها تربیت شدگان راه و روش و مکتب شهید همدانی هستند گفت: امروز نسل چهارم ما همان راهی را دنبال می‌کند که شهید همدانی رفت و اگر امروز می‌بینیم شهید حججی عزیز در جریان شهادت ایشان در جهان انقلابی را ایجاد می‌کند نشان دهنده فرهنگی است که شهید همدانی ها ایجاد کردند.

نظرات بسته شده است.