گرفتن جایزه از پدر شهید حججی تا حال و هوای قرآنی در زندگی یک بانوی اشتهاردی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تات خبر، کم نیستند خانم هایی که دغدغه اصلی زندگیشان پز دادن داشته هایشان است، دغدغه های زندگیشان را آرایش کردن و پوشیدن لباس های متنوع، عوض کردن سالانه مبل و پرده ی منزل، خود نمایی های لحظه ای، عروسی در مکان های مجلل و از این قبیل موارد است، خانم هایی که کمتر معنی آرامش را تجربه می کنند چرا که معمولا به تمام چیزاهایی که می خواهند نمی رسند و اگر هم به آنها دست یابند، دغدغه های جدید ذهن آنها را درگیر می کند ولی کم هم نیستند بانوانی بدون داشتن این موارد، آرامش را در زندگی خود حس می کنند لذا در این گزارش با یکی از این بانوان گفتگویی کوتاه خواهیم داشت تا بیشتر با حال و هوای زندگیش آشنا شویم.

لیلا صدری که به تازگی موفق به کسب مقام دوم رشته ی ترتیل در سیزدهمین جشنواره ی مسابقات کشوری قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی شده است، ۴سال به عنوان مدیریت بخش خواهران مرکز قرآن و عترت اشتهارد فعالیت داشته و در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته ی مدیریت خانواده است.

وی که در دانشگاه نیز فعالیت قرآنی دارد، در خصوص عواملی که باعث شد به سمت قرآن کشیده شود، می گوید: مشوق اصلی من خود قرآن بوده که من را تشویق کرد تا به سمتش بروم، در سال ۹۰ حفظ جز ۳۰ قران را شروع کردم  و بعد از حفظ جزء ۳۰، خیلی علاقه مند شدم که جز های بیشتر از قرآن را حفظ کنم لذا در گروهی در مسجد قاضیان شرکت کردم و در آنجا تقریبا ۵ جز از قران را حافظ شدم و همین امر نیز اسباب بر عهده گرفتن مسئولیت مدیریت مرکز قرآن و عترت اشتهارد در قسمت خواهران را برایم فراهم آورد.

این بانوی قرآنی ادامه داد: قبل از این مسئولیت در کلاس های ترتیل نیز شرکت می کردم و همچنین در دارالقران اشتهارد در کلاس های صوت و لحن استاد فتحی زاده حضور داشتم و موفقیت های خود را مدیون این استاد بزرگ هستم، تشویق های استادم، همکاری خانواده، همسر، پدر و مادر نیز از عوامل موفقیت من بود.

وقتی از این بانوی قرآنی در خصوص حال و هوای حاکم بر زندگی اش سوال کردیم، اینگونه جواب داد: اصل قرآن رحمت است هرکس خود را در مقابل این رحمت قرار دهد حتما رحمت را درک خواهد کرد من هم دوس داشتم در مقابل این رحمت خدا قرار بگیرم که این خود شخصیت، رفتار حتی بیان و افکار آدم را تغییر می دهد که بنده نیز از این رحمت بی نصیب نماندم.

وی ادامه داد: حدیثی از پیامبر (ص) نقل شده است که می فرمایید:"در آخر الزمان فتنه ها همچون تاریکی شب قیرگون به شما روی می آورند که در آن زمان شما به قران پناه بگیرید” بنده نیز جدای از این قضیه نبودم و قران خیلی کمک حال من بوده و هست، قرآن می تواند هم شخصیت سازی کند و هم اهداف را به خوبی به آدم نشان دهد که همین امر منش آدم را عوض می کند و رفتار انسان آن چیزی می شود که قران می خواهد.

صدری در خصوص برنامه هایش برای سال های آینده می گوید: ایده های قرآنی زیادی دادم، ان شالله بتوانم در سطح شهرستان و کشور پیاده سازی کنم.

وی خطاب به جوانان، گفت: همه ی کسانی که ادعای مسلمانی دارند قرآن و عترت را همراه هم پیش ببرند حتی اگر جایی از قرآن برخلاف میل و خواسته ی ما باشد، با آغوش باز قبول کنیم و حقیقت را پشت خواسته های خود پنهان نکنیم، قرآن و عترت را الویت زندگی قرار دادن و پا بر روی نفس گذاشتن به آدم عروج قرب الی الله می دهد، تابع اوامر قرآن و عترت و در خط ولایت فقیه بودن مایه ی سعادت همه است.

صدری در پایان خاطر نشان کرد: افتخاری که در جشنواره کشوری قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی نصیب حقیر شد، غبارروبی حرم حضرت معصومه (س) و دریافت جایزه از دستان پدر شهید سرافراز محسن حججی بود.

 

نظرات بسته شده است.