پاسخ جهل مردم با بردباری نشانه شجاعت افراد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کاشان، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی شامگاه سه‌شنبه در هیئت رزمندگان اسلام با بیان اینکه اعتقاد به معصوم بودن امام نشان‌دهنده معرفت به آنان است اظهار داشت: انسان ذاتا از گناه متنفر و دوست‌دار امور ثواب است و لذا اگر غیر از این باشد نشان‌دهنده تغییر ذائقه فرد است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام باید جمیع علوم را بداند، افزود: امام عالم‌ترین افراد در زمان خود است و لذا در بحارالانوار ذکر شده که امام علی(ع) به زبان‌های فارسی، رومی و غیره صحبت کرده و یا امام رضا (ع) دارای طب‌الرضا است.

رفیعی امامان را سخی‌ترین و شجاع‌ترین افراد دانست و خاطرنشان کرد: امامان بر طبق روایتی از امام سجاد (ع) شش ویژگی علم، بردباری، جود، فصاحت، شجاعت و محبت در دل مردم را دارند.

وی ضمن اشاره به سخنی از شهید مرتضی مطهری در مورد شجاعت تصریح کرد: شجاعت سه نوع شجاعت عقلی، نظامی و جسمی است در حالی که شجاعت صفت روح بوده و کار به جسم ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه شجاعت نظامی را به زور و بازو ندانست و ابراز داشت: رهبر انقلاب اسلامی، امام راحل و شهید محسن حججی نمونه بارز شجاعت نظامی هستند و شجاع‌ترین افراد در کربلا نیز امام حسین (ع) است.

رفیعی با بیان اینکه شجاعت اخلاقی آن است که انسان حقیقت را ولو آنکه به ضرر او باشد، بگوید، بیان کرد: شجاعت سوم، شجاعت عقلی است و لذا پذیرش قطعنامه توسط امام راحل نمونه‌ای از شجاعت عقلی است.

وی ضمن انتقاد از آبروریزی‌هایی که برخی افراد انجام می‌دهند، تأکید کرد: شجاعت آن است که افراد جهل مردم را با بردباری پاسخ دهد و امید است افراد با خواندن آیه 147 سوره مبارکه آل عمران و عبارت "حسبنا الله و نعم الوکیل" ترس وجودیشان بریزد.

نظرات بسته شده است.