یادبود شهید محسن حججی در هند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، در این مراسم مولانا اختر عباس جوون، از روحانیون مشهور هندی گفت: ایام محرم فرصتی مغتنم برای پرداختن به درس‌ها و عبرت‌های حادثه عاشورا است. امام حسین(ع) برای دین خدا و ارزش‌های والای دین مبین اسلام، خون خود را نثار کردند و به همگان آموختند که شهادت والاتر و بزرگ‌تر از عزلت، گوشه‌نشینی و دنیاپرستی است.

وی افزود: هدف اصلی آن امام همام حفظ و صیانت از دستورات دین اسلام بود و به همین خاطر هدف اصلی خود را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کردند. در آن روزگار یزید حکومت می‌کرد که نشانه‌ای کامل از فساد، فسق و فجور بود، البته در این روزگار نیز گروه تروریستی داعش تحت حمایت آمریکا و غرب همانند آنها فعالیت می‌کند که با ایجاد رعب و وحشت و خشونت‌های سخیف، قلوب همه انسان‌ها را جریحه‌دار می‌کنند و انسانیت را نیز زیر سؤال می‌برند.

مولانا اختر عباس اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با شعار «حسین‌حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» توانست به عنوان یک حکومت دینی موفق خود را به جهانیان معرفی کند که البته قدرت‌های استعماری علیه انقلاب اسلامی هر عملی بود انجام دادند که آخرین آن ایجاد گروه تروریستی داعش بود، اما آنها باید بدانند که انقلاب در قلوب همه شیعیان و انسان‌های آزادی‌خواه جهان جای دارد و نمی‌توانند به آن کوچک‌ترین آسیبی زنند.

وی یادآور شد: شهیدان در نزد خداوند بالاترین مقام را دارا هستند و این شهید بزرگوار در میان قلوب مردم ایران و شیعیان جای گرفته و به همین خاطر به اسوه مدافع حرم برای همگان مبدل شده است و لذا بر همگان لازم است نام و یاد ایشان را زنده دارند تا دشمنان اسلام بدانند که همه عاشقان عصمت و طهارت راه  امام حسین(ع) را ادامه خواهند داد و شهادت را افتخار خود می‌دانند.

نظرات بسته شده است.