فکر و ذهن شهید حججی ذوب در اسلام و ولایت بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام علی مهدی‌زاده چهارشنبه شب در ویژه برنامه "زیر خیمه خورشید" در جمع عزاداران شهادت حضرت رقیه‌(س) در بیت‌المهدی‌(عج) شهر کرمان اظهار‌داشت: تاریخ قیام امام حسین‌(ع) و بررسی دلایل این قیام سراسر درس و عبرت است.

وی با اشاره به اینکه باید مدام از خودمان بپرسیم که چه اتفاقی افتاد که امام حسین‌(ع) را مسلمانان به مسلخ کشاندند و فرزند پیغمبر خدا را آنگونه شهید کردند گفت: اگر مسلمانان شهر شام این کار را انجام داده بودند از آنجا که با امویان از اول زندگی می‌کردند، اینقدر ناراحت‌کننده نبود که مسلمانان کوفی که با حضرت علی‌(ع) زندگی کردند.

مهدی‌زاده با بیان اینکه مردم سنت پیغمبر را رها کرده و انواع بدعت‌ها را در دین خدا ایجاد کرده بودند افزود: معاویه برای آنکه بتواند نام رسول خدا را از ماذنه‌ها به پائین آورد خیلی نرم چند کار مهم را انجام داد و ارزش‌ها، نگرش‌ها و بینش مردم زمان را تغییر داد.

وی با اشاره به اینکه این تغییر آنقدر جلو رفت که دستور داد کسی حق ندارد قرآن را تفسیر کند و فقط تلاوت شود خاطر‌نشان کرد: این کار یعنی انسداد فرهنگی و اینکه رهبر معظم انقلاب سال‌ها فریاد می‌زند که دشمن شبیه‌خون فرهنگی و ولنگاری فرهنگی را راه‌اندازی کرده و ما به حرف امام خود گوش نمی‌دهیم.

امام جمعه شهرستان بافت با بیان اینکه بی‌تفاوتی بعضی از مسئولان به جایی رسیده که از پول بیت‌المال مسلمین کنسرت موسیقی مختلط برگزار می‌شود گفت: اولین کار معاویه این بود که چهره‌سوزی کرد و بعد تعدادی را چهره‌سازی کرد.

سخنرانی اولین شب از ویژه برنامه زیر خیمه خورشید در کرمان بیان کرد: چهره‌سوزی یعنی اینکه اینقدر بر روی منابر از علی‌(ع) و اهل‌بیت‌(ع) بد گفتند که وقتی که می خواستند امام حسین‌(ع) را در کربلا شهید کنند، به مردم گفتند اینها از دین خارج شدند و مردم قبول کردند.

وی افزود: چهره‌سازی یعنی اینکه یزید یک خلیفه کافر میمون‌باز بشود امیرالمومنین مردم و چهره‌سازی یعنی اینکه ابن سعد قاتل فرزند پیغمبر خدا بشود امام جماعت مردم کوفه در یکی از مساجد و دشمن به راحتی این کارها را انجام داد.

مهدی‌زاده با بیان اینکه امروز هم این اتفاقات در حال انجام است و دشمن بیکار ننشسته است گفت: دشمنان امروز مانند دشمنان آن روز فرهنگ تسامح و تساهل را راه‌اندازی کردند تا ذائقه مردم را نسبت به ارزش‌ها تغییر دهند و بارها دیده‌ایم که می گویند چرا اینقدر کربلا می‌روید این پول‌ها را خرج فقرا کنید و این جملات همان تغییر ذائقه است.

وی تصریح کرد: تغییر ذائقه یعنی اینکه در جامعه اسلامی می‌بینیم که در خانه مسلمان سگ در بغل می‌گیرند وبا سگ می‌خوابند و اینکه می‌بینیم زن مسلمان سگ در بغل در خیابان راه می‌رود و سگ‌بازی می‌کند.

امام جمعه شهرستان بافت با اشاره به اینکه این کارها عین لا‌ابالی‌گری و ولنگاری فرهنگی است خاطر‌نشان کرد: امرزو ماهواره را برای تغییر سبک زندگی مردم راه‌اندازی کردند هزاران شبکه ماهواره‌ای بدترین سبک زندگی را تبلیغ می‌کنند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مسمومی که انواع فیلم‌های مستهجن جنسی کودکان را در دسترس دارد در اختیار فرزندان خود قرار داده‌ایم  گفت: نتیجه استفاده از فضای مجازی می‌شود سقوط دختران اصفهانی از پل که تحت تاثیر یک بازی در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفتند.

مهدی‌زاده با اشاره به اینکه امروز بهترین الگوی جوانان ما شهیدانی مانند شهید حججی است که تحت تاثیر انسداد فرهنگی دشمن قرار نگرفتند افزود: فکر و ذهن شهید حججی ذوب در اسلام و ولایت بود.

وی با بیان اینکه باید زا خدا بخواهیم که ما را ادامه‌دهنده راه شهدا قرار دهد اظهار‌داشت: بصیرت داشته باشیم و ببینیم که دشمن چه کسانی را چهره کرده تا از طریق آنها ذهن و فکر ما را نسبت به ارزش‌ها تغییر دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از تسنیم نخستین شب از ویژه برنامه "زیر خیمه خورشید" در بیت‌المهدی‌(عج) شهر کرمان که به همت مجموعه فرهنگی روضه‌العباس(ع) کرمان در حال برگزاری است با مداحی محمود بذری و عزارداری جوانان هیئتی کرمان در شام شهادت حضرت رقیه‌(س) همراه بود.

نظرات بسته شده است.