اجرای نقالی در مسیر پیاده روی کربلا به ۵ زبان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار تئاتر فارس، گروه نقالی مالک اشتر با پشتیبانی معاونت فرهنگی سپاه محمد رسول الله در نجف اشرف و بیش از ده موکب مسیر پیاده روی نجف تا کربلا به پنج زبان،فارسی،انگلیسی،عربی عراقی،ترکی،عربی فصیح به اجرا پرداخت.

این نقالی و پرده خوانی‌ها به سرپرستی محسن خدامرادی و طراحی و کارگردانی محمدعلی جلیلی و با پرده خوانی محمد علی جلیلی و جواد یوسفی به پنج زبان ذکر شده اجرا شد و مورد توجه زائرین حضرت اباعبدالله الحسین قرار گرفت.

زائران از کشورهای ایران،عراق،لبنان،بحرین،یمن،سوریه،کویت،انگلستان،ترکیه،بنگلادش،استرالیا،هندوستان،پاکستان،آذربایجان و کشورهای دیگر بودند که استقبال خوبی از نقالی و پرده خوانی ها انجام دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از فارس، موضوع این نقالی و پرده خوانی ها در مورد ظلم ستیزی حضرت اباعبدالله الحسین و سکوت نکردن ایشان و یاران باوفایشان در برابر ظالم و ایستادگی و مقاومت و مبارزه با ظلم و پیروی از حق بود و مقایسه‌ای تطبیقی بین مردم زمان امام حسین علیه السلام که اغلب غافل بودند با مردم حال حاضر جهان که روحیه ایستادگی در برابر ظلم و ستم در آنها بسیار گسترده تر از آن زمان بود، می پرداخت و نوید عدالت گستری و زمینه سازی ظهور حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف را به همگان می داد.

نظرات بسته شده است.