دانشجویان منش و رفتار شهید حججی را سرلوحه کار خود قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، در یادواره شهدای مدافع حرم با محوریت شهید محسن حججی که شامگاه دوشنبه، 22 آبان در دانشگاه لرستان برگزار شد، حجت‌الاسلام سید اسماعیل حسینی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان به بیان مطالبی پیرامون ارزش و جایگاه شهید مدافع حرم شهید محسن حججی پرداخته و با بیان این‌که وظیفه خانواده شهید حججی در انتقال پیام این شهید یک وظیفه خطیر و مهم است، گفت: دانشجویان و نسل جوان ما منش و رفتار شهید محسن حججی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
در ادامه این مراسم که با بیان خاطراتی توسط مادر، برادر و عموی شهید حججی همراه بود، پخش کلیپ‌های مختلف صحبت‌ها و توصیه‌های این شهید والامقام به فرزند خردسالش، معنویت حاکم بر این جلسه را دوچندان کرده بود.
یادآور می‌شود، در این مراسم حجت‌الاسلام قدرتی، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان، فیضیان، معاون پژوهشی دانشگاه لرستان، حجت‌الاسلام حسینی، مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه لرستان و جمع کثیری از دانشجویان حضور داشتند.
حسین حججی، برادر شهید محسن حججی در این مراسم طی سخنانی با بیان این‌که من به لحاظ سنی برادر بزرگ‌تر محسن هستم اما همواره از لحاظ تقوا و اعتقادات از محسن کوچک‌تر بودم، گفت:: محسن همیشه درِ خانه اهل‌بیت(ع) بود و خالصانه، خاضعانه و بی‌ریا به مردم خدمت می‌کرد.
وی با بیان این‌که در سفر اولی که محسن از سوریه برگشته بود به او گفتم که تو دِین خود را ادا کرده‌ای، عنوان کرد: محسن در پاسخ به من گفت که باید دوباره به سوریه برگردم زیرا یک جنبه کار ما دفاع از حرم حضرت زینب(س) است و غیرت دینی ما اجازه نمی‌دهد که به ناموس شیعه بی‌احترامی شود.

نظرات بسته شده است.