رونمایی از سردیس شهید “محسن حججی” در آبعلی+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا,  مراسم رونمایی سردیس شهید مدافع حرم محسن حججی، با حضور جمعی از خانواده های شهدا، مسئولان، هنرمندان، و علاقه‌مندان در محله لوار شهر آبعلی میدان شهید محسن حججی رونمایی و نصب شد.

بیشتر بخوانید:در صحنه اسارت حججی چه گذشت؟

شریف آهی شهردار شهرستان آبعلی در سخنانی با بیان اینکه ساخت مدل سردیس شهید حججی 30  روز به طول انجامید و بیش از 15 روز نیز مراحل تکمیلی آن زمان برد، اظهار کرد: برای ساخت این تندیس از عکس‌های منتشر شده این شهید در فضای مجازی بهره گرفته شد و تمام سعی شد تا با انتقال تمامی حالات چهره و صلابت این شهید بزرگوار نقشی هر چند کوچک در زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان باشیم.

شریف آهی بیان کرد: نصب این‌گونه سردیس‌ها و تندیس‌ها در سطح شهرهای ایران اسلامی می‌تواند باعث تکرار و یادآوری مفاهیمی همچون مقاومت، پایداری و شهادت برای مردم باشد. همان‌طور که مجسمه فردوسی در تهران یادآور پیشینه و فرهنگ کشورمان است و افراد جامعه باید این شخصیت‌ها را ببینند.

مراسم رونمایی از سردیس شهید والا مقام محسن حججی با حضور شریف آهی شهردار آبعلی ، اعضای ‌شورای اسلامی شهر،خانواده های معظم شهداء، هیئت امناء مساجد سطح شهر ومسئولین منطقه و شهرستان و جمعی از مردم پنج شنبه گذشته در محله لوار شهر آبعلی میدان شهید محسن حججی برگزار شد.

نظرات بسته شده است.