فیلمنامه مجموعه تلویزیونى شهید حججى در مرحله پایانى/ منتظر تایید نهایى هستیم

احمد صانعی دستیار کارگردان و برنامه ریز سریال ده قسمتی “شهید حججی”  در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره آخرین روند طی شده این سریال تا امروز گفت: سازمان صدا و سیما هنوز فیلمنامه شهید حججی را تایید نکرده است.

وی درباره بررسی فیلمنامه سریال شهید حججی اظهار کرد: تحقیقات جدیدی مربوط به دوران کودکی شهید حججی تا سن بیست سالگی و قبل از ورود وى به سپاه انجام شده است و نکات مهمى در این باره باید به فیلمنامه اضافه شود.

این دستیار کارگردان تصریح کرد: شهید حججى قبل از ورود به سپاه در جایى مشغول به کار بوده است که جزئیات جدیدی در این باره قرار است به فیلمنامه سریال “شهید حججى” اضافه شود.

صانعی به اهمیت شخصیت شهید حججی و حساسیت ها در تولید این سریال اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به بعد خبری شخصیت شهید حججی و حساسیت ناظران روی متن فیلمنامه، با بررسی دقیق تر روبرو هستیم و تغییراتی در فیلمنلمه داریم که حال انجام است.

وی ادامه داد: متن سریال شهید حججی در مرحله آماده سازى و در رفت و برگشت به سازمان صدا و سیما برای نظارت و بررسی است. البته کار زیادی برای بررسی فیلمنامه این سریال باقی نمانده و قطعا در سال 96 وارد مرحله پیش تولید خواهیم شد.

این دستیار کارگردان درباره زمان پیش تولید سریال شهید حججی بیان کرد: بستگی به نظر مدیران دارد که چه زمانی پیش تولید شروع شود چون به لحاظ متنی پیچیدگی زیادی در فیلمنامه باقی نمانده است. برنامه ریزی ما شروع پیش تولید قبل از ماه بهمن بود اما به دلیل جزئیات جدید از زندگی و شخصیت شهید حججى که با قصه ترکیب شود، در کنار امور اداری و کمیسیون های بررسی محتوای فیلمنامه، برآورد بودجه و حساسیت درباره شخصیت شهید ححجی، با نظارتی فراتر از یک اثر معمولی روبرو هستیم بنابراین باید این مراحل مختلف طی شده تا بتوانیم وارد مرحله پیش تولید شویم.

صانعی خاطرنشان کرد: امیدواریم با سپری شدن مراحل نظارت و بررسی فیلمنامه و اضافه شدن جزئیات، بتوانیم در ماه اسفند پیش تولید سریال شهید حججى را شروع کنیم.

گفتنى است  سریال “شهید حججی” به سفارش سیما فیلم و شبکه یک سیما تولید و در سالگرد شهادت شهید حججی پخش می شود. نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی سریال “شهید حججی” بر عهده رسول صانعی است و وی به همین دلیل تحقیقات بسیار زیادی برای این مجموعه انجام داده است.

نظرات بسته شده است.