بعد از انقلاب اسلامی زن به آن جایگاهی که باید باشد، رسید

اعظم قربانی، مسئول خواهران دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو در شیراز، اظهار کرد: با اهمیت ترین دستاورد انقلاب اسلامی، خودکفایی هست نظام جمهوری اسلامی زیرسایه انقلاب توانسته هست بیشترین پیشرفت‌ها را در راستای های متفاوت علمی، بهداشتی، پزشکی، فناوری اتمی و غیره را بدست بیاورد، ایران به برکت انقلاب اسلامی از نظر تولیدات داخلی نیز پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته هست.

مسئول خواهران دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با اشاره به نقش بانوان در انقلاب اضافه کرد: در پیش از انقلاب اسلامی، بانوان هیچ اعتبار و جایگاهی از نظر اجتماعی نداشتند و از دست کم حقوق بهره مند نبودند اما بعد از انقلاب شاهد جایگاه والای بانوان چه از نظرسیاسی و چه اجتماعی بودیم.

وی در ادامه اضافه کرد: حالا زیادی از پست های کلیدی کشور در اختیار بانوان هست و این وامدار انقلاب اسلامی هست که زن را به جایگاهی که شایسته آن هست رسانده زن بعد از انقلاب دارای هویت گردید در پیش از انقلاب به دستاویز آزادی، شان و جایگاه زن را تا کمترین حد ممکن کشاندند و زن ابزاری گردید برای نشان دادن فرهنگ غربی.

قربانی با اشاره به حرف سرشناس حضرت امام که فرمودند «از دامن زن مرد به معراج می رود»،گفت: این حرف گهربار نشان از نقش و اهمیت زن در اجتماع دارد بعد از انقلاب اسلامی زن به آن جایگاهی که باید باشد، رسید که اگر چنین نبود از دامن مادران این انقلاب، همت ها، باکری ها، احمدی روشن ها و حججی ها پا نمی گرفتند.

این فعال دانشجویی خانواده را نخستین نظام اجتماعی دانست که فرد وارد آن می گردد و اگر زن در خانواده جایگاه کلیدی خود را نداشته باشد همه اشخاص را تحت تاثیر قرار می دهد و در ادامه تصریح نمود: برای این منظور زن باید از نظر روحی و روانی تامین گردد تا بتواند نقش خود را به خوبی ایفا کند از سویی اگر بانوان ما از زن کامل در اسلام(خانم فاطمه زهرا) الگو دریافت کنند و از نظرمعنوی خود را بالا بردن دهند، مطمئنا نسلی که بتوان سرباز امام زمان نامید را تربیت خواهد کرد.

قربانی با انتقاد از دانشگاه‌ها در تربیت کادر مورد احتیاج انقلاب اظهار کرد: بنظر بنده دانشگاه و معلمان آن گونه که باید و شاید در این زمینه نه فقط موفق نبوده اند لکن کوتاهی کرده اند.

این فعال دانشجویی در انتهاء تاکید داشت: اگر متولیان نظام آموزشی کشور، روحیه دین داری، حیا و عفاف را در بانوان تقویت کنند، مطمئنا در جامعه اسلامی زیادی از مشکلات اجتماعی، سیاسی حل خواهد گردید.

نظرات بسته شده است.