خانواده‎های شهدای مدافع حرم تجلیل می‎شوند

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از ایکنا از قم، سید جواد هاشمی امروز 16 اسفندماه در جمع خبرنگاران به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، اظهار داشت: خوشبختانه امروز فرهنگ ایثار و شهدا مردمی شده است و می توانیم در این مسیر با استفاده از ظرفیت های مساجد، مدارس، حسینه ها به این فرهنگ ناب عمل کنیم.
وی افزود: کشورهایی که خود را سردمدار قدرت جهانی می دانند این را بدانند که این انقلاب و نهضت با مردم گره خورده است و مردم در همه برنامه ها شرکت فعال دارند؛ باید به منویات رهبر انقلاب در همه عرصه عمل کرد تا عزتمندانه در عرصه جهانی فعال باشیم.
وی تصریح کرد: متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که در تعدادی از برنامه ها حضور مدیران استانی کم است؛ راه انتقال فرهنگ شهدا این است که مدیران استانی در غبارروبی مزار شهدا شرکت داشته باشند چرا که غبارروبی، غبارروبی و شستشوی غبار جسم و جان است تا آماده جانفشانی آماده باشیم.
وی با ذکر این مطلب که چهار هزار خانواده شهدا از لشکر فاطمینون، حیدریون و زینبیون در استان قم وجود دارد که از آنها در 22 اسفند ماه تجلیل می شود، تصریح کرد: در 21 اسفندماه مراسم غبارروبی گلزار شهدا برگزار می شود.
هاشمی اظهارکرد: کاشت نهال به نام شهدا در بوستان ها و مصلی قم در 18 اسفندماه، برگزاری طرح سپاس با عنوان دیدارهایی با خانواده های شهدایی که متولد 22 اسفند ماه و یا شهدایی که در این روز به شهادت رسیدند به همراه دیدار با مراجع تقلید از دیگر برنامه های ایام گرامی داشت شهید است.
وی گفت: اجرای برنامه های پیام آوران در مدارس، نامه جوانان به خانواده های شهدا در سطح دانشگاهی، نشست صمیمی با طلاب حوزه های علمیه، قرائت دعای سمات، برپایی نمایشگاه در حاشیه نماز جمعه در مصلای قم و برگزاری مسابقه های ورزشی از دیگر برنامه های این ایام است.
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ