مشهد| نخستین مراسم شب خاطره حماسه فاطمیون برگزار شد

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، نخستین مراسم شب خاطره «حماسه فاطمیون»  برگزار شد. در این مراسم که با حضور پررنگ خانواده‌های مهاجران افغانستانی مقیم مشهد همراه بود تعداد زیادی از رزمندگان مدافع حرم نیز حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به کسانی که نام «مدافع حرم» دارند غبطه می‌خورم و در پیش شما احساس کوچکی می‌کنم.

حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی افزود: پس از پیچیده شدن نظام طاغوت و پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ هشت ساله به ایران تحمیل شد که مهاجران افغانستانی نیز در آن شرکت داشتند. این مبارزات تا به امروز ادامه یافته است و اکنون تفکر انقلاب اسلامی در منطقه میدان دار شده است.

وی در ادامه افزود: امروز محبین تفکر انقلاب اسلامی جغرافیا دارند. این جغرافیا ایران، عراق، سوریه، جنوب خلیج فارس و یمن را در بر گرفته است و اکنون باید این سرزمین حفظ شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: در مقبال این جریان لشگر متحدی قرار گرفته است که یک‌سر آن صهیونیست‌ها هستند و سر دیگر‌ آن آمریکا و  جریان‌های تکفیری هستند. همچنین منافقین امروز کنار این سه جریان هستند. 

خاموشی افزود: مدافعین حرم حشد الشعبی و غیره را داریم که هر کدام مثل حزب الله لبنان در سرزمین خود دفاع می‌کنند. به کسانی که فرمان رهبر معظم انقلاب را لبیک گفتند غبطه می‌خورم و به خانواده‌های ایشان می‌گویم که فرزندان شما پرچم‌دارانی هستند که مسیر حق را روشن می‌کنند.

همچنین رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت.

محسن مؤمنی شریف ضمن اشاره به خاطره‌ای از رزمندگانی که با پای پیاده از زیارت اربعین به جنگ‌های دفاع از حرم می‌پیوستند گفت: باید امروز از خود بپرسیم که این چه پدیده‌ای است که در قرن بیست و یکم خداوند به ما جوانانی عطا کرده که هر روز بیش از دیروز مشتاق جهاد و شهادت و دفاع از حریم اهل بیت(ع) هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: دشمنان ما فکر نمی‌کردند که با آغاز کردن جنگ چنین اتفاقی بیافتد و آن‌ها با این جنگ به دنبال نابودی اسلام بودند. 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در پایان گفت: امروز مدافعانی برای اسلام به وجود آمده است که فاطمیون تنها یکی از آن‌ها است. نام فاطمیون امروز با ویژگی هایی چون شجاعت، بصیرت، ایمان، احترام و جهاد همراه است.

در نخستین بخش از مراسم خاطره‌گویی رزمندگان لشکر فاطمیون جانباز روح‌الله بختیاری به بیان برخی نکات در زمینه مجاهدت‌های سربازان لشکر فاطمیون و جریان جانبازی خویش پرداخت.

همچنین جانباز مدافع حرم حمید شجاعی برخی خاطرات خود را بیان کرد. وی از نقش پررنگ مادرش در این مجاهدت ها یاد کرد. مادر این جانباز مدافع حرم، دو فرزند و همسر خود را برای دفاع در برابر نیروهای تکفیری تقدیم کرده است. جانباز مدافع حرم هادی میرزایی سومین فردی بود که در شب خاطره حماسه فاطمیون به خاطره گویی پرداخت.

در بخش دیگری از این مراسم، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) گروه کُر حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی به همراه گروه نمایش آیینی به اجرای برنامه پرداختند. در این برنامه تعدادی از سرودهای انقلابی و حماسی به همراه نمایشی از جهاد رزمندگان در دوره های مختلف اجرا شد. 

پس از این اجرا، سیده یگانه سجادی، فرزند شهید مدافع حرم سید اسدالله سجادی، دکلمه‌ی نامه‌ای به پدر شهیدش را قرائت کرد. در قسمتی از این نامه فرزند درشهید بزرگوار مدافع حرم خطاب به پدر شهیدش گفت: «پدر! پرچمت بر زمین نیافتاده؛ امروز پرچم سبز تو به دست هزاران عاشق مبارز است».

در ادامه این مراسم از تعدادی از خانواده های شهدای لشکر سرافراز فاطمیون تقدیر به عمل آمد. مادران و خواهران دعوت شده از خانواده هایی بودند که بیش از دو فرزند خود را در راه دفاع از حریم اهل بیت تقدیم کرده بودند.

در بخشی از این مراسم مادران و خواهران شهدای مدافع حرم از پوستر طراحی شده به مناسبت شب خاطره حماسه فاطمیون رونمایی کردند. این پوستر توسط صابر شیخ‌رضایی، از طراحان برجسته کشوری طراحی شده و همزمان با این رونمایی، پایگاه‌اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری نیز این پوستر را برای اولین بار منتشر کرد.

در بخش پایانی خاطره‌گویی شب خاطره‌ها، سه رزمنده دیگر از لشکر فاطمیون به بیان خاطرات خویش پرداختند. جانباز مدافع حرم حجت‌الله مرشدلو در این مراسم خاطره اصرار‌های مکرر خود برای حضور خویش در جبهه‌های دفاع از حریم اهل بیت(ع) را بیان کرد. همچنین سیدحسن حسینی جانباز روشندل لشکر فاطمیون نیز مورد تقدیر خانواده ها قرار گرفت. 

مراسم شب خاطره حماسه فاطمیون در شب میلاد حضرت فاطمه(س) در محل سینما آفریقا برگزار شد. در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از آثار سه کارگاه سه روزه هنرمندان افغانستانی با موضوع «مقاومت» نیز دایر شد.

ارسال یک پاسخ