خواهر شهید اصغری: تعلقات دنیوی مانعی برای دفاع برادرم از حرم نشد

فاطمه اصغری شربیانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: برادر شهیدم این حرف را دو سه هفته قبل از اعزام به ما (اعزام در مهرماه سال 1394) گفت و تعلقاتش به دنیا کنده شده بود و می گفت دوست دارم حتما برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) بروم.
وی درباره علاقه مندی های برادرش به بسیجی بودن گفت: بعد از انجام خدمت مقدس سربازی همیشه برای عضویت در میان نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز علاقه مندی می کرد، البته برخی از اعضای خانواده ما در سپاه و بسیج فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه البته سال 1383 برای اعزام به ماموریت های مختلف سر از پا نمی شناخت و همیشه به این ماموریت ها می رفت، اظهار داشت: مادرم چون علاقه خاصی به برادرم حجت داشت، کمتر تمایل داشت که به این سفرها برود اما برادرم می خواست خانواده را برای این ماموریت ها مجاب کند و همیشه با اعضای خانواده به ویژه مادرم در این زمینه صحبت می کرد.
این خواهر شهید ادامه داد: من چون خیلی به برادرم نزدیک بودم و همیشه ارتباط بیشتری با او داشتم، نظراتش خیلی راحت برایم قابل قبول بود اما خواهر بزرگم مدام گریه می کرد و می گفت نباید بروی؛ اما خودش توضیح می داد و مادر، پدر و خواهران را راضی می کردند که حتما باید به این سفرها برود چون کشور نیاز به ما جوانان دارد.
وی اضافه می کند؛ مادرم که بی تابی می کرد، همیشه ته دلش می لرزید، اما حجت به مادرم می گفت شما که روضه حضرت فاطمه (س) را می خوانید چرا باید این حرف ها را بزنید، الان که به مزار حضرت زینب (س) تعرض می شود شما به من اجازه نمی دهی که به سوریه بروم؟ با این حرف ها مادرم توجیه می شد.
وی خاطرنشان کرد: این خواهر شهید گفت: حجت وقتی 15 مهرماه سال 94 به منطقه سوریه اعزام شد و به خانه من (این خواهر شهید) آمد و خیلی شیک و مرتب بود چون کت خیلی زیبایی که برای عید سال 94 خریده بود برتن کرده بود و خیلی آراسته و زیبا بود و همه (مادرم و خواهرانم) براش دست زدیم و با او روبوسی کردیم و گفتیم عین دامادها شدی و گفت پس گزینه خوبی برای من پیدا کنید تا زمانی که برگشتم مراسم ازدواج هم برایم بگیرید.
خواهر شهید اصغری افزود: برادر شهیدم در هیات های مذهبی فعالیت جدی داشت و همیشه معتقد بود اینکه ما برای اهل بیت به سر و سینه می زنیم باید آن را به اثبات برسانیم و با شهادتش، آن را به اثبات رساند.
به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از ایرنا، پاسدار حجت اصغری شربیانی روز تاسوعای حسینی در حالی که همانند حضرت ابوالفضل (ع)، هر دو دستش در نبرد با گروهک تروریستی داعش قطع شد، در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) در شهر حلب به شهادت رسید.
پیکر پاک این شهید مدافع حریم اهل بیت (ع)، جمعه 8هشتم آبان سال 94 بر روی دوش مردم مومن و قدرشناس فیروز آباد شهرری تشییع و در امامزاده شعیب به خاک سپرده شد.
شهید حجت اصغری شربیانی اهل شهرری بود که در تاریخ یکم فروردین 1367 به دنیا آمد و فرزند ششم خانواده بود، او پنج خواهر و یک برادر داشت و تاسوعای حسینی 1394 ساعت 14 عصر با اصابت موشک در منطقه سابقیه حلب به شهادت رسی.
همرزم شهید می گوید: حجت قبل رفتن ،تو فرودگاه گفته بود که دوست دارم اگه رفتیم سوریه و خواستم شهید بشم مثل اربابم حضرت عباس (ع) به شهادت برسم.
اجتمام ** 7268 ** 1418
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

ارسال یک پاسخ