روایت تئاتری از کلاهی که رهبر انقلاب به دختر شهید هدیه داد

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرنگار تئاتر فارس، این نمایش که به زندگینامه و خاطرات شهید مدافع حرم شهید مهدی قاضی خانی پرداخته توسط رحیم مخدومی به رشته تحریر درآمده و بوسیله جعفر کاظمی کارگردانی شده است.

این دومین نمایش شخصیت محور شهدای مدافع حرم است که توسط گروه نمایش عاشوراییان تولید شده است.

جعفر کاظمی کارگردان نمایش در گفت‌وگو با فارس گفت: عبارت کلاهی برای نهال برگرفته از هدیه مقام معظم رهبری به نهال دختر شهید قاضی خانی است. البته نگاه ما به کلاه هدیه شده از سوی حضرت آقا یک نگاه صرف کالا نیست. آن کلاه مانند یک چتر و یا یک سایبان است و تعبیر ما این است که همه مردم،تک تک افراد جامعه در قبال فرزندان شهدا باید مثل یک سایبان باشند. باید مثل یک چتر باشند. احساس مسوولیت در قبال یادگاران شهدا حکم همان کلاه و یا سایبان را دارد.

کاظمی در ادامه گفت: سال گذشته نمایش رویای زینب درباره شهید مدافع حرم شهید سید احسان میرسیار به اجرا در آمد و امسال درست در سالگرد اجرای نمایش فوق در ایام فاطمیه رویای زینب تحقق یافت و پیکر پاک شهید به میهن اسلامی بازگشت و خانواده معزز شهید از چشم انتظاری درآمد.

وی افزود: در نمایش کلاهی برای نهال بیش از 20 نفر ایفای نقش می‌کنند که فرزندان شهید قاضی خانی نیز با بازی در نمایش جلوه خاصی بدان بخشیده‌اند. این نمایش که در کانون فرهنگی تربیتی ملایک تهیه شده با مشارکت معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک و حمایت اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک به اجرا درآمده با اقبال عمومی مواجه شده است.

کاظمی از اجرای نمایش ویژه شهیدان مدافع حرم شهید میثم نجفی و شهید تمیمی در سال آینده خبر داد و افزود یک نمایش هم ویژه شهدای لشکر فاطمیون در حال نگارش است که به شرط حیات تولید و اجرا خواهد شد.

ارسال یک پاسخ