گیلان| همایش "ماندگاران صبور" در رشت برگزار شد

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، مادران صبور، همسران فداکار و دختران مقاوم شهدا طلایه‌داران عفاف و حجاب، پاسداران عزت و شرف زن ایرانی و ادامه دهندگان خط سرخ شهیدان انقلاب اسلامی هستند.

اجر مقاومت و ایثار این بانوان بزرگ قلب همانند شهدا ویژه است، از این رو تکریم مقام شامخ آنها تداوم بخش حیات طیبه‌ای است که در سایه ایثار و مقاومت و پیروی از ولایت فقیه به ارمغان می‌آید.

 به‌منظور تکریم از مقام والای این بانوان گرانقدر مراسمی تحت عنوان "ماندگاران صبور" ویژه تکرم و تجلیل از مادران، همسران و دختران شهدای دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم استان گیلان ظهر امروز در رشت برگزار شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم با بیان اینکه الگوی فرهنگی و اخلاقی مادران و همسران شهید باید امروز به درستی برای جوانان نسل امروز معرفی و شناسایی شود 'tj: ایجاد بستر‌های مناسب برای ترویج فرهنگ و سبک زندگی شهدا از زبان خانواده شهدا برای جامعه امروز یک ضرورت است.

محمدحسن عاقل‌منش با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ تربیتی و اخلاقی شهدا از زبان مادران شهدا می‌تواند الگویی اثرگذار برای زنان و مادران نسل امروز باشد اظهار داشت: الگوی تربیتی و اخلاقی خانواده شهدا الگویی اثرگذار و کامل برای جامعه امروز است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گیلان نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه توسعه پایدار تنها با امنیت پایدار به وجود می‌آید افزود: شهدا با جانفشانی و ایثار امنیت پایدار را برای ایران اسلامی‌ به ارمغان آوردند.

فریبرز جمال‌زاده با اشاره به اینکه خانواده شهدا تجلی‌ بخش امنیت و ایثار و نماد واقعی مقاومت هستند بیان کرد: فرهنگ غنی و پرمحتوای زندگی شهدا می‌تواند تاثیری گسترده بر سبک زندگی جوانان نسل امروز داشته باشد.

وی با بیان اینکه جوانان امروز تشنه یادگیری و الگو‌پذیری هستند و خانواده شهدا می‌توانند بزرگترین و اثرگذارترین عناصر ترویج فرهنگ تربیتی و اخلاقی شهدا باشند افزود: نسل جوان امروز نیازمند آشنایی با فرهنگ غنی و سبک زندگی شهدا است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گیلان با تاکید بر اینکه جوانان برای رسیدن به سعادت نیازمند الگو‌ی کامل و بی‌نقص هستند تصریح کرد: رشد و تعالی نسل جوان امروز نیازمند اسطوره‌های واقعی چون شهدا است.

جمال‌زاده با اشاره به اینکه نسل اسطوره‌های ایران اسلامی از نسل جوان امروز فاصله‌ای ندارد و جوانان به راحتی می‌توانند در گوشه و کنار شهرهای خود نماد و تجلی این اسطوره‌ها را به‌درستی ببینند گفت: خانواده شهدا بهترین میراث الگو‌ساز برای جوانان در جامعه امروز هستند.

ارسال یک پاسخ