جلوی سنگ‌اندازی‌ها در راه تولید داخلی گرفته شود/ لزوم دوری از فکرهای بسته

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری فارس از نجف‌آباد، ابوالفضل ابوترابی پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان که در جوار گلزار شهدای نجف‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: ابتکار و خلاقیت در کنار اتحاد و همدلی عامل اصلی در پیروزی و موفقیت کشور در همه عرصه‌ها است.

وی با اشاره به شعار سال، افزود: در این دوران کشور وارد جنگ اقتصادی شده که از بزرگترین مباحث آن بیکاری و معیشت است و رهبر معظم انقلاب با ذکاوت در سال‌های اخیر به این مسأله تأکید داشته‌اند و هنر ما مسؤولان است که این شعار را عملیاتی کنیم.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس درباره نخستین راهکار برای عملیاتی شدن شعار سال گفت: حمایت از تولیدکنندگان و جلوگیری از سنگ‌اندازی‌ها در راه تولید داخلی و استفاده از همه ظرفیت‌ها مهمترین راهکارها برای تحقق شعار سال است.  

 وی مسؤولان را در خط مقدم عرصه عملیاتی شدن شعار سال برشمرد و تأکید کرد: نباید برای تحقق شعار سال منتظر دستورالعمل‌ها از مراکز باشیم و هر یک از ما در شهر و شهرستان خود باید این شعار را محقق کنیم که مقدمه‌اش دوری از تکراری کاری و فکرهای بسته است.

ابوترابی ادامه داد: در شرایط فعلی باید در کنار رعایت قانون، ریسک‌پذیری و ابتکارات بالا برود و به نحوی دستگاه‌های نظارتی در این امر همکاری بیشتری داشته باشند، در شرایط جنگ باید همدیگر را درک کنیم به‌ خصوص اکنون که جنگ، جنگ اقتصادی است.

وی با اشاره به این‌که در شرایط سخت پیروزی‌ها بیشتر است، گفت: ابتکارات و خلاقیت‌ها در سایه اتحاد و همدلی همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها باعث خلق برگ زرینی در رویدادهای کشور خواهد شد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس درباره تحولات سال گذشته به ویژه فتنه دی ماه بیان داشت: هدف دشمنان در فتنه اخیر ایجاد یأس و ناامیدی در مردم کشور بوده و این وظیفه ما است که در درجه اول دستاوردهای نظام در هر بخش را برای مردم بیان کنیم.

وی اضافه کرد: با وجود مشکلات به خصوص مسائل اقتصادی که در داخل کشور وجود دارد، نباید اجازه دهیم دشمنان با برنامه‌ریزی‌های خود از این مسائل استفاده ابزاری کنند.

ابوترابی با اشاره به برخی از پروژه‌های شهرستان در سال آینده که به صورت ابتکاری و خلاقانه ایجاد می‌شود، بیان کرد: خانه امید بازنشستگان، طرح توسعه دادگستری  کشتارگاه شهرستان که غرب استان را پوشش می‌دهد از پروژه‌هایی است که در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین گفت: کلنگ‌زنی ریل‌باس، آزادراه نجف‌آباد به کلیشاد و بیمارستان درمان سرطان زیتون، سه ابر پروژه است که با ریسک‌پذیری و اتحاد در شهرستان در سال جاری کلنگ‌زنی خواهد شد.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در پایان با اشاره به نواخته شدن شیپور جنگ آب به‌ خصوص در استان اصفهان بیان داشت: یکی دیگر از طرح‌های ابتکاری در شهرستان، پروژه فاضلاب است که به دلیل وجود کم‌آبی در منطقه، استفاده از 120 لیتر پساب فاضلاب را در فاز یک آماده داریم.

انتهای پیام/ی

ارسال یک پاسخ