اسامی برگزیدگان رزمواره مدافعان حرم ٢۴ اردیبهشت اعلام خواهد شد

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از گروه حماسه  و مقاومت خبرگزاری فارس، نشست خبری نخستین رزمواره مدافعان حرم امروز با حضور مسئولان برگزار کنند همایش و جمعی از اصحاب رسانه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و مدیر ستاد رزمواره مدافعان حرم در خصوص برگزاری این مراسم گفت: رزمواره مدافعان حرم در حقیقت عرض ارادت جامعه هنری و رسانه ای است از شهدای مدافع حرم.

وی افزود: امروز مدافع حرم واژه غریبی در جامعه ما نیست. چه بسا که قدرت های سلطه گر منطقه را ناامن کردند و هدفشان جمهوری اسلامی بود و‌می‌خواستند با یک حکومت جدید به نام اسلام سرزمین های اسلامی را اشغال کنند.

با ورود به موقع جمهوری اسلامی و ندای مراجع عراق و دیگر گروه‌های مجاهد، جبهه مقاومت تشکیل شد و امروز خطری عتبات را تهدید نمی‌کند و جهان اسلام نفسی می‌کشد. با این اتفاق مردم فهمیدند اسلام امریکایی اگر روی کار بیاید چه رویکردی خواهد داشت و این ظرفیتی بود برای بهتر نشان دادن اسلام رحمانی.

جعفری خاطرنشان کرد: امروز جمع کثیری از جوانان را به نام مدافع حرم می‌شناسیم که از همه چیز خود گذشتند و رفتند  تا آبروی اسلام و ایران را بخرند زیرا اکر به حرم حضرت زینب(س) توهینی می‌شد ما برای همیشه در تاریخ سرافکنده بودیم.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بیان داشت: جامعه هنری و رسانه ای قدر دان این ایثارگری هاست و این جشنواره یک کار حرفه ای، جمعی و تخصصی برای پاسداشت کسانی است که برای عزت ما سینه سپر کردند و این حداقل ادای دین جامعه فرهنگی است.

وی در خصوص آثار ارسال شده بیان داشت: از مهر تا پایان اسفند ۹۶ جمعا ٢٠۴۴ اثر به دبیرخانه فرستاده شد که ۵۱۰ اثر در بخش شنیداری، ١٧٠ اثر بخش دیداری، ۲۰۲ اثر موسیقایی، ۴۶۹ اثر از مطبوعات و سایت‌های خبری، ۱۶۱ اثر در بخش فضای مجازی و ۵۳۲ اثر آثار مردمی مجموع این آثار را تشکیل می‌دادند.

وی گفت: مراسم اختتامیه و اعلام اسامی برگزیدگان رزمواره روز ٢۴ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

جعفری بیان داشت: در این مراسم از ابراهیم حاتمی کیا و سیروس مقدم نیز به عنوان هنرمندانی که آثار فاخری در این حوزه داشتند تجلیل می‌شود و برخی از خانواده شهدای مدافع حرم نیز مهمان ویژه همایش خواهند بود.

ارسال یک پاسخ