مدافعان حرم دنباله رو راه شهدای دفاع مقدس هستند/همه ما مدیون شهدا هستیم

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بلاغ، مراسم دومین سالگرد شهدای مظلوم خان طومان و 17 شهید فرهنگی شهرستان تنکابن امروز با حضور مردم و مسئولان در مسجد ولیعصر (عج) بازار برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان تنکابن ضمن قدردانی از اعضای ستاد برگزاری این یادواره، با اشاره به ۵۶۲ شهید شهرستان تنکابن اظهار کرد: دو سالی است که اردیبهشت‌ماه برای ما مازندرانی‌ها تداعی‌گر حماسه‌آفرینی مردان مؤمن، انقلابی و باصلابت مازندران است که برای دفاع از حرم حضرت زینب سلام‌الله جانانه ایستادند و مقاومت کردند و مظلومانه و غریب در منطقه خان طومان به شهادت رسیدند.

وی افزود: روح مطهرشان به ملکوت اعلی پیوست و اجساد پاکشان در صحرای خان طومان باقی ماند و مانند مادرشان حضرت زهرا (س) نه مزار و نه نام و نشانی دارند.

بابایی خاطرنشان کرد: این عزیزان رفتند اما این سرسبزی و طراوت اردیبهشت را برای ما باقی گذاشتند، کسانی خون دادند تا همچنان در این ایام بوی خوش بهارنارنج مشام ما مازندرانی‌ها را بنوازد. همین‌طور شهدای فرهنگی که از سنگر تعلیم و تربیت به سنگر دفاع از اسلام و انقلاب و نظام جان‌فشانی کردند و به شهادت رسیدند.

این مسئول اضافه کرد: آنان رفتند تا آموزگاری باشند برای همه آموزگاران و دانش‌آموزان عرصه علم و دانش تا درس فداکاری و ازخودگذشتگی را یاد بگیرند.

در ادامه مراسم سردار سحن‌نیا فرمانده اسبق تیپ مالک اشتر نیز با اشاره به ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و ۴ هزار شهید معلم بیان کرد: شهید مقدس است، اگر از شهادت چیزی بالاتر بود قطعاً امام حسین و حضرت علی (ع) آن را برمی‌گزیدند.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که شهدا مثل آیه‌های قرآن مقدس‌اند، بیان کرد: محفل شهدا نصیب هرکسی نمی‌شود، اگر نگاه شهدا نبود ما اینجا نبودیم.

فرمانده اسبق تیپ مالک اشتر یادآور شد: شهدای خان طومان می‌توانستند عقب‌نشینی کنند اما ماندند تا ما باعظمت شویم.

وی در پایان با بیان اینکه امروز همه ما مدیون شهدا هستیم، گفت: شهدای حرم دنباله‌رو شهدای دوران جنگ هستند، آن‌ها همچون شهدای بدر عمل کردند و ما به آنان افتخار می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ