دومین دوره مسابقات قرآنی مدد‌جویان استان مرکزی برگزار شد

دومین دوره مسابقات قرآنی مدد‌جویان استان مرکزی برگزار شد

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از ایکنا از استان مرکزی به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، قنبر موسی‌نژاد مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در جشنواره قرآنی مددجویان تحت حمایت، گزارشی از برنامه‌های فرهنگی این مجموعه ارائه کرد و گفت: با عمل به مفاهیم قرآنی به ویژه در اقشار نیازمند از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین این خانوارها جلوگیری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دومین دوره مسابقات قرآنی مددجویان تحت حمایت استان مرکزی با عنوان یادواره شهدای مدافع حرم در سطح استانی در مجتمع فرهنگی آیت الله العظمی اراکی کمیته امداد برگزارشده است، گفت: در این دوره مسابقات 130 نفر از مددجویان و فرزندان کارکنان در رشته‌های تحقیق، ترتیل، حفظ، اذان و تواشیح شرکت کردند.

دومین دوره مسابقات قرآنی مدد‌جویان استان مرکزی برگزار شد
موسی‌نژاد هدف از برگزاری این مسابقات را ارتقاء زمینه‌های فرهنگی و اعتقادی در بین خانوارهای تحت حمایت عنوان و بیان کرد: شکوفایی استعدادهای خانوارهای تحت حمایت و زمینه‌سازی برای توانمند‌سازی آن‌ها و ترویج فرهنگ قرآنی در بین خانواده‌های تحت حمایت از دیگر اهداف برگزاری مسابقات قرآنی است.
مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی بیان کرد: امور فرهنگی یکی از محورهای اساسی فعالیت‌های کمیته امداد را تشکیل می‌دهد و رسالت مهمی است که این نهاد در رابطه با افراد مورد حمایت و در کنار سایر خدمات خود به عهده دارد.
وی افزود: برگزاری اردوهای زیارتی، ارائه خدمات فرهنگی از طریق کانون‌های فرهنگی و ارائه برنامه‌های پرورشی و تربیتی از خدمات فرهنگی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت است.
همچنین احمد بوالحسنی معاون فرهنگی کمیته امداد استان مرکزی نیز در ادامه از برگزاری جشنواره سرود ویژه مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: جشنواره سرود با عنوان فریاد مستضعفین با حضور هفت گروه از سطح استان و حضور شهرستان‌های آشتیان، اراک ، خمین، فراهان، ساوه، شازند و کمیجان در کانون آیت الله العظمی اراکی برگزار شد.

دومین دوره مسابقات قرآنی مدد‌جویان استان مرکزی برگزار شد
وی افزود: در بخش پسران شهرستان‌های اراک و کمیجان به ترتیب عنوان‌های اول و دوم و در بخش دختران شهرستان‌های فراهان، خمین و شازند عنوان‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. در پایان مسابقات از نفرات برگزیده با اهدای جوایز تقدیر شد.
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ