گیلان| مستند "فرمانده حسین" در رشت رونمایی می‌شود

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، حسن ظهیری ظهر امروز در جلسه ستاد گرامیداشت سوم خرداد در رشت اظهار داشت: کلیه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان از دوم تا چهارم خرداد تحت تاثیر گرامیداشت فتح خرمشهر است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان پخش موسیقی و میان برنامه‌های مرتبط با فتح خرمشهر را از برنامه‌های این مرکز در ایام سوم خرداد دانست و گفت: برنامه روزانه، عصرانه و شبانه این مرکز با حضور فرماندهان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا اجرا می‌شود.

ظهیری با اعلام اینکه سریال‌ها و مستند‌هایی با موضوع دفاع مقدس در ایام فتح خرمشهر از صدا و سیمای مرکز گیلان پخش می‌شود ابراز داشت: برنامه‌های رادیو گیلان نیز در این ایام رنگ ‌و بوی دفاع مقدس به خود می‌گیرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اعلام اینکه از مستند "فرمانده حسین" با موضوع زندگی شهید مدافع حرم "مرتضی حسین‌پور" در ایام فتح خرمشهر رونمایی می‌شود افزود: این مراسم در روز پنجشنبه سوم خرداد و با حضور خانواده این شهید بزرگوار برگزار می‌شود.

ظهیری با تشریح دیگر برنامه‌های صدا و سیمای مرکز گیلان در ایام گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: تولید مستند‌ها و فیلم‌های "گیلان-خرمشهر"، "گلچهره"، "اتوبوس" و "سفیدرود تا اروند" از جمله دیگر اقدامات این مرکز است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه در ایام فتح خرمشهر از همسران و مادران شهدای گیلانی عملیات "بیت‌المقدس" تجلیل می‌شود افزود: استان گیلان در این عملیات 260 شهید و 70 جانباز تقدیم کرد.

محمدرضا داوطلب با بیان اینکه عطرافشانی و گلباران گلزار شهدای رشت روز سوم خرداد ساعت 17:00 انجام می‌شود خاطرنشان کرد: یادواره‌های شهدا در ایام فتح خرمشهر در تمام شهرستان‌های استان گیلان برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ