همدان| مستند "در آسمان‌ها" در نهاوند رونمایی شد

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری تسنیم از نهاوند، شامگاه چهارشنبه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر با همکاری سپاه پاسداران ناحیه نهاوند فیلم مستند «در آسمان‌ها» که گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید مدافع حرم، پاسدار احمد شوهانی را به تصویر کشیده بود با حضور مسئولان شهرستان، خانواده‌های معظم شهدا و‌ جانبازان و خانواده شهید احمد شوهانی بعداز ظهر امروز در محل سالن اندیشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند رونمایی شد.

سرگرد پاسدار شهید احمد شوهانی رزمنده تیپ سوم انصارالحسین (ع) همدان و اهل شهر برزول نهاوند است که اوایل بهمن ماه سال 96 در درگیری سپاه پاسداران با تروریست‌های تکفیری در منطقه ازگله کرمانشاه به فیض شهادت نائل آمدند.

این مستند گوشه‌ای از زندگی‌نامه و خاطرات شهید احمد شوهانی در روزگار زندگانی‌اش را به تصویر کشانده است که این مستند به تهیه کنندگی مهدی گودرزی و همکاری سپاه ناحیه نهاوند ساخته شده است.

مردم نهاوند در همه عرصه‌های انقلاب خوش درخشیده‌اند

امام جمعه نهاوند در این مراسم گفت: شهرستان نهاوند در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی چه قبل از انقلاب و چه  بعد از انقلاب و خصوصا در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش پررنگی داشته است و خوش درخشیده است.

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی‌نیا اظهار داشت: مردم شهرستان نهاوند دین خود را به انقلاب ادا کرده‌اند و من به خاطر دارم که در دوران دفاع مقدس هنگامی که در شهرستان شهدای جنگ را تشییع می‌کردیم در همان لحظات نیز نقاط مختلف شهرستان هدف بمبماران موشکی  دشمن قرار می‌گرفت اما مردم نجیب شهرستان حتی یک‌بار هم گله نمی‌کردند و جانانه مقاومت و دفاع  می‌کردند.

وی تصریح کرد: با این شرایط حق مردم شهرستان است که در کشور شناخته و معرفی شوند و در مقابل این پایبندی مردم شهرستان به انقلاب، دولتمردان و مسئولین  وظیفه دارند که به این مردم نجیب و قدرشناس خدمت کنند.

مغیثی‌نیا افزود: جامعه اسلامی حیاتش باید تأمین شود و حیات جامعه اسلامی قطعا با مبارزه با دشمنان و عوامل مضر و مزاحم جامعه اسلامی تامین خواهد شد.

وی عنوان کرد: در همه ادوار تاریخ از زمان حیات انبیاء و تاکنون که در زمان غیبت امام عصر(عج) به سر می‌بریم مبارزه بین جبهه حق و باطل وجود داشته و تا انقلاب امام عصر(عج) این مبارزه وجود خواهد داشت.

امام جمعه نهاوند بیان کرد: وقتی که امام حسین(ع) در روز عاشورا که همه یاران خود را از دست داده بودند فریاد زدند( آیا کسی هست که مرا یاری کند)، به تعبیر بزرگان در واقع این فریاد یاری خواستن امام حسین(ع) خطاب به نسل‌های بعد از امام و نسل‌های آینده است که آیندگان را به دفاع از دین و دفاع از حق و فضیلت‌ها دعوت کردند.

مغیثی‌نیا اظهار داشت: بعد از واقعه عاشورا تاکنون افراد زیادی به این دعوت امام حسین(ع) لبیک گفتند و از سال 1342 تاکنون که شهدای زیادی از جمله شهدای قبل از انقلاب، 17 هزار شهید ترور، حدود 300 هزار شهید دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در واقع همه در مسیر و کاروان امام حسین(ع) بودند و حرکت کردند و البته این راه ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ