طرح ‌امدادی شهدای مدافع حرم در مناطق محروم ‌اردبیل اجرا می‌شود

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل،  مهدی چنگیزیان عصر امروز در بازدید از روند اجرای طرح‌ بزرگ امدادی در مناطق محروم اردبیل اظهار داشت: طبق تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته طرح بزرگ امدادی شهدای مدافع در مناطق محروم روستایی این استان در غالب طرح غربالگری و بیماریابی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به این که اجرای این طرح به طور پایلوت در 4 حوزه از روستاهای مناطق محروم استان اردبیل اجرا می‌شود افزود: اجرای این طرح  در 73 روستای بخش‌های هیر و بخش مرکزی برگزار شده است که با جدیت و اهتمام ویژه ادامه دارد و انتظار می‌رود خروجی‌های مورد نظر را در این زمینه شاهد باشیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل از پخش و تجویز 15 میلیون تومانی دارو در بین روستاییان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در ادامه طرح 10اعتبار ویژه‌ای بابت تجویز و پخش دارو در بین روستاییان هزینه شود که تمهیدات لازم در این زمینه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طرح امدادی شهدای حرم در مناطق محروم روستایی با حضور اکیپ‌های پزشکی، پرستاری، مامائی، اکیپ فرهنگی، بهداشت عمومی و محیط اجرا می‌شود، تصریح کرد: 103 نفر اکیپ پزشکی ،پرستاری و ماما، 16 نفر اکیپ فرهنگی، 129 نفر اکیپ بهداشت و محیط این کاروان را همراهی می‌کنند.

چنگیزیان افزود: بیمارانی که در معرض بیماری‌های چشمی،سرطانی، قلب و قند خون قرار گرفته‌اند شناسایی و به پزشکان متخصص مرکز استان معرفی می‌شوند و این طرح با همکاری و مشارکت سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، بسیج جامعه پزشکی و انجمن مردم نهاد آوای سبلان برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ