فعالیت های جهادی در شهرکرد به یاد شهید حججی+ تصاویر

تسنیم: در هیاهوی فعالیت‌های به اصطلاح اجتماعی و انسان‌ دوستانه برخی از سلیبریتی‌ها که شاید بتوان گفت به گرفتن یک ژست خاص در عکس صرفاً یادگاری ختم می‌شود، عده‌ای جوان گمنام هم پیدا می‌شوند که از فعالیت‌های جهادی و شبانه‌روزی آن‌ها، تنها خبرهایی از اعزام آن‌ها منتشر می‌شود؛ همان‌هایی که انسان دوستی و نوع دوستی را با رفتار و عملکرد خود به نمایش می‌گذارند.

حالا گروه جهادی شهید محسن حججی شهرستان اردل به روستایی رفتند که حجم محرومیت باور کردنی نیست، روستایی که از نامش هم می‌توان پی به محرومیت بی انتها برد. روستایی به نام “تلفگیر” که زندگی را برای اهالی تلخ کرده است. روستایی که مردمانش از داشتن نیازهای اولیه زندگی محروم هستند.

افشین آرام مسئول گروه اظهار داشت: هفتمین اردوی گروه جهادی شهید محسن حججی بنا به درخواست اهالی و مسئولان شهر سرخون و روستای تلفگیر جهت فعالیت‌های فرهنگی و اشتغال زایی و عمرانی برگزار شد.

وی افزود: علاوه بر فعالیت فرهنگی که شاکله اصلی گروه  را تشکیل می‌دهد، در این اردو به تکمیل و بازسازی مدرسه ابتدایی شهید رجایی سرخون نیز پرداخته شد .

وی ادامه داد: این مدرسه که در طی سالیان گذشته تنها شامل 3 مدرسه کار و دانش دبیرستان دخترانه و همچنین مدرسه ابتدایی بود به دلیل تغییر کاربری چند سالی رها شده بود و به همین خاطر از وضعیت مناسبی برخوردار نبود.

آرام ادامه داد: روستای تلفگیر در 20 کیلومتری دهستان شلیل واقع شده است که سال‌های پیش توسط اهالی بنا به دلایلی ترک شده است اما با پیگیری بچه‌های جهادی و ظرفیت سنجی انجام شده اطلاعاتی به دست آمد که این روستا مکان بسیار مناسبی برای اشتغالزایی می‌باشد.

آرام عمده فرصت‌های اشتغال‌زایی را کاشت درخت زیتون، کاشت زعفران، پرورش بلدرچین و زنبور عسل و همچنین دامداری های کوچک دانست که با همت جوانان روستا و مسئولین محترم می توان به این مهم دست پیدا کرد.

وی با اشاره به مشکلات روستای تلفگیر گفت: نبود راه و جاده مناسب، کمبود آب و رانش بخشی از زمین از جمله مشکلات این روستا بود اما به دلیل وجود چشمه و همچنین قرار گرفتن در کنار سد کارون 4 و وجود آب و هوای مناسب، برخورداری از خاک مناسب، ظرفیت‌های مناسبی برای شروع فعالیت اشتغال‌زایی برخوردار بود.

مسئول گروه جهادی شهید محسن حججی در شهرستان اردل بیان کرد: در پی جلسه‌ای که گروه شهید حججی با مردم روستای تلفگیر که داشتند خواستند همکاری‌های لازم را تا به ثمر رسیدن این موضوع داشته باشد.

آرام خاطرنشان کرد: گروه جهادی شهید حججی با حضور در جلسات قرآنی روستا و ارتباط خوب با اهالی، همکاری با اداره آموزش و پرورش، حضور در گلزار شهدا، برگزاری جلسات تدبر در قرآن، فعالیت مناسبی را در جهت معرفی گروه به اهالی و مسئولین داشت که به لطف الهی با موفقیت به سرانجام رسید.

ارسال یک پاسخ