منطق جهاد حذف شدنی نیست/پیام گردهمایی بزرگ بسیجیان در بیعت با رهبری، مقاومت دربرابر دشمن است

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هادی قاسمی، مسئول بسیج دانشجویی تهران بزرگ امشب در اجتماع ۲۰۰۰ نفری دادوران دانشگاه‌های تهران که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: در سال‌های انتهای دهه ۷۰ یک جریان وزارت جهاد سازندگی را با این توجیه که جنگ به پایان رسیده منحل و آن را با یک مجموعه دیگر ادغام کرد غافل از اینکه تفکر جهادی تعطیلی بردار نیست.

وی با بیان اینکه روحیه جهادی نرم افزاری از جنس انقلاب اسلامی و زاییده تفکر انقلاب است، تصریح کرد: منحل کردن جهاد سازندگی با هدف کنار زدن یک منطق و فکر بود با این وجود می‌توان گفت: مشکلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی امروز کشور متاثر از همین موضوع بود در واقع بیست سال قبل عده‌ای تصمیم گرفتند که منطق جهاد و مدیریت را با حذف ساختاری کنار بزنند و نتیجه آن هم این شد که امروز دستگاه‌های فرهنگی باید تلاش کنند که به منطق و مدیریت جهادی که منجر به پیروزی ما در جنگ شد، برگردیم.

قاسمی افزود: آن جریان هیچ وقت فکر نمی‌کرد که جوانان انقلابی اجازه ندهند تفکر جهادی از بین برود در واقع آن‌ها می‌خواستند با حذف ساختاری تفکر جهادی پرونده جهاد را ببندند، ولی فلسفه امروز ما بر این اجتماع بزرگ نشان می‌دهد که تفکر جهادی زنده است.

مسئول بسیج دانشجویی تهران بزرگ با بیان اینکه پس از انحلال جهاد سازندگی عده‌ای جوان طلبه و دانشجو آتش به اختیار از دانشگاه‌های تهران حرکت جهادی را شروع کردند، تصریح کرد: حرکت آتش به اختیار این جوانان زمانی اتفاق افتاد که در سیستم فرهنگی کشور اختلال ایجاد شده بود در هر حال آن زمان حرکت‌های جهادی با یک گروه جهادی متشکل از دانشجویان و طلاب شروع شد و امروز اجتماعی که در آن هستیم نتیجه آن حرکت آتش به اختیار است.

وی با بیان اینکه در این حرکت جهادی آدم‌های زیادی همچون محمد بلباسی و حسین مومنی آمدند و در این منطق تربیت شدند و رفتند، تصریح کرد: محمد بلباسی در این منطق مجاهدت کرد و رفت و حسین مومنی نیز در این منطق تربیت و بزرگ شد و رفت در واقع این منطق همان منطقی است که باعث شد مردم ایران در زمان تشییع پیکر شهید حججی در مقابلش سر خم کنند در واقع محسن حججی یکی از ثمرات منطق جهاد و شهادت است.

قاسمی با بیان اینکه الان نیز صد‌ها حججی در اجتماعات دانشجویان جهادی حضور دارند و گمنام مجاهدت می‌کنند، گفت: پیام این اجتماع دشمن شکن به آن جریانی که می‌خواستند منطق جهاد را در تاریخ دفن کنند این است که منطق جهاد هضم شدنی و حذف شدنی نیست و این منطق با گوشت و پوست و خون جوانان عجین شده است و هر دولتی که روی کار بیاید چه کمک کنند چه کمک نکنند این جوانان در عرصه جهادی در نقاط دورافتاده نقش آفرینی می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی تهران بزرگ با بیان اینکه دانشجویان جهادی دانشگاه‌های تهران در اوج امکانات در سخت‌ترین شرایط در مناطق دور افتاده ورود پیدا می‌کنند، اظهار کرد: پیام حضور این دانشجویان در مناطق دور افتاده این است که منطق جهاد دفن شدنی نیست و این منطق سرشار از شور و حماسه است.

وی گفت::فردا در اجتماع بسیجیان این پیام را می‌دهیم که مردم ما در سخت‌ترین شرایط حاضر نیستند که در مقابل دشمن سر خم کنند.

ارسال یک پاسخ