خانه / اخبار / شیرازی‌ها خیلی هم حال دارند/ ماجرای کارتن‌خوابی دانشجویان بسیجی در سرما، برای رسیدگی به وضع معیشتی همشهری‌هایشان

شیرازی‌ها خیلی هم حال دارند/ ماجرای کارتن‌خوابی دانشجویان بسیجی در سرما، برای رسیدگی به وضع معیشتی همشهری‌هایشان

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، چند وقتیست که جنبش‌های دانشجویی حرکت قدیمی خود را تغییر داده و به سمت حضور موثر در امور اجتماعی می رود. در واقع امروز جریان دانشجویی با حضور در بزنگاه‌ها و کنش‌های اجتماعی به موقع و نگاه نقادانه‌ علمی جریانات دانشجویی نوینی را به وجود آورده است.

 

در آخرین اقدام جذاب جنبش دانشجویی، هفته گذشته در پی انتشار خبر فوت یک بانوی کارتن‌خواب در شیراز نسبت به نبود گرمخانه در این شهر و بی‌توجهی به وضعیت معتادین و کارتن‌خواب‌ها در شیراز اعتراض کردند، دانشجویان بسیجی دانشگاه شیراز،  نامه ای به شورای شهر نوشتند و طی آن خواستار تصمیمی سریع و جدی برای ساماندهی کارتن‌خواب‌های شیراز شدند. دانشجویان تاکید داشتند که هر چند ظرفیت محدود گرمخانه‌های شیراز اندکی افزایش داشته، اما این افزایش کم نه دردی از کارتن‌خواب‌ها را دوا می‌کند و نه موجب رضایت مردم می‌شود. 

 

گزارش توئیتری|

گزارش توئیتری|

در این راستا آنها تصمیم گرفتند تا زمان تصمیم گیری مسئولان در این مورد، روبروی ساختمان شورای شهر همانند سایر کارتن‌خواب‌ها در سرما بخوابند.

 

بیشتر بخوانید: دانشجویان از امشب مقابل ساختمان شورای شهر شیراز می‌خوابند/ تا اتخاذ تصمیمات صحیح برای حل مشکلات کارتن‌خواب‌ها، به اعتراض خود ادامه می‌دهیم

 

احسان زیارتی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در این خصوص به خبرنگار ما گفته بود که تجمع دانشجویان بسیجی دانشگاه شیراز در اعتراض به عدم سازماندهی کارتن‌خواب‌ها تا زمانی که تصمیم برای حل این مشکل اتخاذ نشود، ادامه دارد.

 

گزارش توئیتری|

 

البته همان شب اول، یکی از اعضای شورای شهر به همراه معاون خدمات شهری و رئیس سازمان رسیدگی به آسیب‌دیدگان شهرداری در بین دانشجویان حضور پیدا کرد و قرار شد جلسه فوری با معاونین و مسئولین ارشد شهر تشکیل شود و اگر به نتیجه فوری نرسید، باز این تجمع ادامه خواهد داشت.

 

گزارش توئیتری|

 

فردای همان شب نشست خبری با حضور مسئولان برگزاری این تحصن، در مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد. دانشجویان از مرگ «گلبس» گفتند و افزودند:  قوانین را مطالعه کردیم تا ببینیم مشکل کار کجاست که هر ساله چنین اتفاقاتی می‌افتد اما انتهای آن به جایی نمی‌رسد و وظایف ارگان‌های مختلف را در مقابل کارتن‌خواب‌ها استخراج کردیم و مشاهده کردیم برای ۵ ارگان در مقابل کارتن‌خواب‌ها وظیفه تعریف شده است. یکی از این ارگان‌ها شهرداری است که وابسته  به شورای شهر است.

 

به گفته مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز؛ جلسه‌ای در معاونت سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد و در آنجا مطالبات مطرح شد و خروجی این جلسه نیز یکسری مصوباتی بود. عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس نیز در این نشست تأکید کرده که اگر تا روز یکشنبه، ۲۴ دی اقدامات کوتاه مدت از سوی شورای شهر و بهزیستی صورت نگیرد مجدداً از روز یکشنبه دانشجویان کارتن‌خوابی را ادامه می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید: مهلت ۴ روزه برای ساماندهی کارتن‌خواب‌های شیراز؛ اگر اقدام مناسبی صورت نگیرد، باز هم کارتن‌خوابی را ادامه می‌دهیم

  نا گفته نماند که این اقدام دانشجویان برای حل این معضل شهری مورد تقدیر امام جمعه شیراز قرار گرفت. آیت الله دژکام، نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شهر شیراز در خطبه‌های نمازجمعه ۲۱دیماه خود گفت: جوانان دانشجو بسیجی دانشگاه‌های شیراز حرکت عاطفی و انسان دوستانه برای حمایت از کارتن خواب‌ها داشتند که تلنگری است برای همه و مبارک بود از طرف شروع کنندگان و مبارک بود از طرف مخاطبان، که جای تشکر دارد که سرپناهی ایجاد شد، اما جوانان و بزرگتر‌ها باید به فکر باشند که این کاستی‌ها به وجود نیاید و اگر هم ایجاد شد به سرعت رفع شود.

این حرکت مدبرانه و به موقع دانشجویان بسیجی شیرازی، به سرعت در فضای مجازی مخابره شد و مورد تحسین بسیاری از فعالان مجازی قرار گرفت.

 

کاربر محمود ب در توئیتی نوشت: اینها رزمندگان و جهادگران زمان صلح و ابروی سپاه و بسیج هستند؛ کسانیکه مرد میدان جهاد اکبرند.

گزارش توئیتری|

 

کاربر معلم هم در توئیتی به صحبتهای شهید بهشتی اشاره کرده و نوشت: مادامی که در یک جامعه  در یک سو گرسنه بیچاره از سرما لرزان وجود دارد و از سوی دیگر متنعمان برخوردار از همه چیز، این جامعه لجن است.

 

گزارش توئیتری|

 

دکتر زهره فرمانروا هم در صفحه توئیتر خود از این حرکت تقدیر کرد و نوشت: امیدوارم که مسئولان کشوری هر چه سریعتر فکری برای افراد بی سرپناه کنند.

 

گزارش توئیتری|

 

کاربر امیر ابتهاج هم ضمن گلایه از رسانه ها برای انتشار چنین خبر مهمی نوشت: دو روزه که جمعی از دانشجویان مقیم شیراز در اعتراض به وضعیت نامطلوب کارتن خوابها مقابل ساختمان شورای شهر تحصن کردند. مثل همیشه رسانه ها چندان اهمیتی به این ماجرا ندادند، حداقل ما صداشون باشیم.

 

گزارش توئیتری|

 

کاربر ساسان سروش هم با اشاره به این حرکت داشجوهای بسیجی دانشگاه شیراز تاکید کرده که حججی اتفاقی ساخته نمیشه. عشق به مردم و جهاد با نفس برای خدا پشتشه

 

گزارش توئیتری|

 

نفیسه سادات موسوی هم در صفحه توئیتر خود نوشت: بسیجی واقعی فعالیتش منحصر به فضای مجازی و حوزه های سیاسی و فرهنگی وحتی عمرانی نیست. حواسش به دغدغه های اجتماعی مردم شهرش هم هست. تو ایام امتحانات، جزوه به دست، تو سوز سرما ، تحصن میکنند و درخواستشون رسیدگی شهرداری به وضع معیشتی نامطلوب کارتن خوابهاست.

 

گزارش توئیتری|

 

کاربر گلسا علوی هم نوشته  ینی فق یی بار دیگه کسی بگه شیرازیا حال ندارن! ما کلی جوونای با غیرت داریم ها کاکو

 

گزارش توئیتری|

 

درباره

حتما ببینید

مادر طاقت اشک‌هایت را ندارم / شهید مدافع حرم بی‌هوا بار سفر به کربلا بست

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، دل‌ها همه …

دیدگاهتان را بنویسید