چهارمین جشنواره «مدرسه عشق» پایان یافت

به گزارش یادمان شهدای نجف آباد به نقل از مشرق به نقل از روابط عمومی جشنواره، سردار “محمد رضا نقدی” رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم و در سخنانی، گفت: سلام بر همه شما عزیزان که برای بزرگداشت هنر انقلابی گرد هم آمده اید. همچنین از تلاش هایی  که در معاونت فرهنگی بسیج برای شناسایی ظرفیت عظیم فرهنگی، هنری در جشنواره مدرسه عشق صورت گرفته است تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: ما یک کشور صاحب تمدن هستیم و دارای فرهنگی قوی و عمیق می باشیم. در حقیقت این خصوصیت و عمق تمدن فرهنگی در سرتاسر کشور عزیز ما ایران به چشم می خورد. بر این اساس همه ما هم باید تلاش کنیم تا این ویژگی های مثبت و بسیار خوب را بیشتر از گذشته در جامعه خود بسط و گسترش بدهیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: جشنواره ای که 12 هزار اثر برای آن ارسال شده است قطره کوچکی از این دریای عظیم ظرفیت های فرهنگی و هنری مردم کشور ما است. ما باید هنر را از انحصار افراد زیاده خواهی که مسیر آنها از مسیر انقلاب و ارزش های کشور جدا است بیرون بیاوریم و اجازه بدهیم تا جوانان کشور خود را در این عرصه بیش از پیش نشان بدهند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: باید جوانان کشور در این عرصه ها ورود کنند تا باندها و مافیاهای ثروت و قدرت نتوانند ظرفیت های فرهنگی و فرصت های فرهنگی را به نفع خود مصادره کنند تا از این کشور انقلابی و پر از ارزش ها یک چهره سیاه و زشت نشان بدهند و قدرت های شیطانی را بزک کنند.

وی اضافه کرد: جشنواره مدرسه عشق فرصتی است برای شناسایی این استعدادها و درس گرفتن و عبرت گرفتن افرادی که تصور می کنند تا دو یا سه کار هنری که به خاطر رسانه ها و رسانه ملی شهرتی پیدا کرده اند می توانند همه ارزش ها را به سخره و بازی بگیرند و مسیری جدای از مسیر ملت را برای خود انتخاب کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: در همین ایام شاهد بودیم این قبیل جریان‌ها نسبت به ارزش‌ها چه حرف‌هایی زدند. اینگونه شد که صحبت های مقام معظم رهبری را شنیدیم و گلایه‌هایی را که نسبت به توهین ها، جسارت ها و حملاتی که علیه شورای نگهبان شد بیان کردند.

سردار نقدی در ادامه سخنان خود گفت: در روزهای قبل شاهد توهین های عجیب و غریب و تهمت های ناروا نسبت به سپاه بودیم. بر این اساس باید بیان کنم که این افراد تلاش می کنند تا حقیقت را وارونه نشان بدهند و با مصادره کردن اموال و فرصت های فرهنگی و هنری کشور، ملت و کشور ما را به زیر سلطه آمریکا برگردانند.

وی افزود: اما باید بیان کنم که تلاش آنها همانند آب در هاونگ کوبیدن است و هرچقدر بخواهند افرادی را که ظرفیت تحمل شهرت را ندارند را به خود جذب کنند این ملت ذخایر فرهنگی و هنری پایان ناپذیری دارد و مردم ما حرف خود را می زنند و زیر خفقان آمریکا نخواهند رفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ما از دستگاه هایی که مسئول هستند و امکانات و بودجه کشور برای توسعه فرهنگ را در اختیار خود دارند می‌خواهیم به این ظرفیت های جوان نگاه کنند و ارزش آنها را بدانند و از آنها به عنوان برگ برنده در مقابل تمامیت خواهان استفاده کنند و کار هنر کشور را با سرعت بیشتر پیش ببرند.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: این جشنواره یک پیامی برای قدرت شیطانی آمریکا دارد. که اگر تو به سپاه و بسیج توهین می‌کنی  و اگر دنباله های داخلی تو در کشور به سپاه و بسیج توهین می کنند و تهمت های ناروا می کنند در این ملت هزاران جوان ایستاده اند تا از این ارزش ها دفاع کنند. تا از این نهادهای الهی که به دست امام راحل تاسیس شد تجلیل و محافظت کنند.

وی اضافه کرد: آمریکا حق دارد از دست بسیج و سپاه ناراحت باشد زیرا وقتی تروریست می‌فرستی و توسط بسیج و سپاه سرکوب می‌شود. وقتی می‌خواهی مرزها را ناامن کنی  نیروی زمینی سپاه جلوی آن را می‌گیرد. وقتی می خواهی دریا را با تفنگداران خود ناامن کنی، نیروی دریایی سپاه جلوی تو می‌ایستد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تصریح کرد: اگر پهپاد می‌فرستی و می خواهی آسمان ما را ناامن کنی، نیروی هوایی سپاه آن را غنیمت می‌گیرد. وقتی هم که تحریم اقتصادی می‌کنید و پروژه ها را ناگهان ترک می کنید قرارگاه پشتیبانی و بازسازی سپاه جای شما را پر می‌کند. زمانی هم که با ماهواره و سایت ها تهاجم فرهنگی می کنید همین بچه های بسیجی و همین تولیدات فاخر فرهنگی اقدامات شما را خنثی می کند.

سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی بسیج مستضعفین نیز در این مراسم در سخنانی، گفت: امام خمینی (ره) در آخرین پیام خود بسیج را مدرسه عشق نام نهاده بودند. ایشان بسیج را لشکر مخلص خداوند می دانستند.

وی افزود: مدرسه عشق را امام (ره) و شهدای عزیز ساختند. بر این اساس ما هم آن را به روح امام خمینی (ره)، ارواح شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم هدیه می کنیم.

معاون فرهنگی بسیج مستضعفین ادامه داد: در مدرسه عشق پایگاه‌های مقاومت بسیج، مردمی ‌ترین و گسترده‌ترین بدنه‌ای است که در بسیج وجود دارد. بر این اساس شاهد هستیم که امروز نزدیک به 50 هزار پایگاه مقاومت بسیج در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می کنند.

سردار آزادی خاطرنشان کرد: این تعداد پایگاه بسیج در شکل گیری حلقه صالحین، گفتمان سازی و روشنگری و وظایف دفاعی و امنیتی حضور پررنگی داشته و در این زمینه ها فعالیت می کنند. البته باید بیان کنم که پایه و اساس تمامی این تلاش ها بی شک هنر است.

وی اضافه کرد: از رهبر عظیم الشان خود امام خامنه ای آموختیم که اگر قرار است اندیشه ای بسط و گسترش پیدا کند و ماندگار شود باید با زبان هنر این کار را انجام بدهیم. بر این اساس جشنواره “مدرسه عشق” نیز تلاشی برای شناسایی اقدامات و آثار هنری است که در پایگاههای مقاومت بسیج برای حرکت های فرهنگی و هنری در عرصه های گوناگون در حال ظهور بروز است.

معاون فرهنگی بسیج مستضعفین یادآور شد: امسال چهارمین دوره جشنواره مدرسه عشق را با همت بسیجیان و در رده های مختلف بسیج برگزار کردیم. بر این اساس این دوره از جشنواره در 6 رشته هنرهای تصویری و نمایشی، تجسمی، پویانمایی و بازی، کتاب و نشر، موسیقی و سرودهای انقلابی و خلاقیت و ابتکارات در گستره همه پایگاه مقاومت بسیج برگزار شد.

سردار آزادی در پایان تصریح کرد: در این دوره از جشنواره “مدرسه عشق” نزدیک به 12 هزار اثر به دبیرخانه برگزاری آن ارسال شده است. بر این اساس گروه های داوری این آثار را بررسی و ارزیابی کردند و نتایج آن در مراسم اختتامیه که امشب در حال برگزاری است اعلام خواهد شد.

گفتنی است که در این مراسم از یک خانواده شهید مدافع حرم تجلیل و تقدیر صورت گرفت. در این مراسم همسر شهید سلطان‌مرادی که همراه دو فرزند خردسال خود روی صحنه حاضر شده بود پس از دریافت لوح تقدیر ویژه چهارمین جشنواره مدرسه عشق در سخنانی گفت: شهید جاویدالاثر “علی سلطان ‌مرادی” در 22 بهمن 93 به دعوت حق لبیک گفت. خداوند را شکر می کنم که هم ایشان و هم ما نزد اباعبدالله دستمان پر است.

وی افزود: شهید “سلطان محمدی” در حالی‌ به شهادت رسید که چند روز در بیابان‌ها بود و یک چشم خود را هم از دست داده بود. منتظر هستیم که ایشان به همراه امام زمان (عج) برگردند.

این همسر شهید ادامه داد: ما با یک عقیده و هدف مشترک الهی زندگی خود را تشکیل داده بودیم و هدف ما این بود که دست و پای یکدیگر را نبندیم. این شهید بزرگوار در تماس های خود قبل از شهادت پیوسته تاکید می کرد که فقط برای دفاع از حرم اینجا حضور دارد.

وی تصریح کرد: به این دلیل که تا امروز پیکر ایشان برنگشته است اعتقاد دارم حضرت زینب (س) او را به عنوان مدافع حرم خود انتخاب کرده تا از او دفاع نماید و معتقدم که هر وقت کار این شهید عزیز به پایان برسد پیش من و خانواده خود بر می گردد.

گفتنی است که گروه سرود “فدائیان قائم” از استان “قم” در این مراسم به اجرای برنامه پرداختند که مورد توجه حاضران در سالن قرار گرفت و مخاطبان این گروه سرود را مورد تشویق قرار دادند. همچنین در بخش دیگر از برنامه گروه کر “عقیق” اقدام به اجرای برنامه کرد و سرودهایی را برای حاضران در سالن همایش اجرا کرد و با استقبال آنها روبرو شد.

ارسال یک پاسخ