درخشش زنان مسلمان در عرصه‌های گوناگون نشانه ارتقای جایگاه زن پس از انقلاب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، ظهر امروز مراسم اختتامیه جشنواره هنری یاس که با حضور مادر شهید حججی و الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیونئ و یک هزار و ۷۰۰ شرکت کننده در مجتمع آیه‌ها برگزار شد.

درخشش زنان مسلمان در عرصه‌های گوناگون نشانه ارتقای جایگاه زن پس از انقلاب است

در این مراسم، مسؤول بسیج زنان کشور گفت: زنان آمریکایی و غربی دچار بحران هویت هستند، اما زن مسلمان امروز پس از انقلاب در عرصه‌های مختلف می‌درخشد.

مینو اصلانی با اشاره به اینکه 40 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد، ادامه داد: برای ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی باید تلاش را افزایش داد که این مهم نیازمند اراده و عزم راسخی است، چراکه با تکیه بر تلاش  می‌توان به قله‌های پیشرفت و توسعه رسید.

وی بیان کرد: جهان در پیچ تاریخی قرار دارد، اگر انقلاب را با همه زیبایی‌های آن تبیین کنیم، در این شرایط، دنیا گفتمان انقلابی را انتخاب می‌کند. 

مسؤول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره اهمیت وجود زنان در جامعه اسلامی، افزود: برای وجوه انقلاب و رسیدن به جایگاه ارزشمند پیشرفت از زنان ایران و اسلام بهره‌مند شده، با فراهم کردن فضای گفتمان در خانواده اولین فعالیت درراستای پیشرفت و اثرگذاری را برداریم.

شهید حججی احترام بسیاری به والدین خود می‌گذاشت

در ادامه این مراسم، مادر شهید حججی نیز با اشاره به اینکه شهید احترام زیادی به پدر و مادر می‌گذاشت، گفت: وی پایبند به ولایت بود و روی حجاب تاکید زیادی داشت.

شبکه‌بندی هنرمندان در جشنواره شبیه یاس

دبیر جشنواره شبیه یاس نیز در این مراسم گفت: امسال سومین جشنواره در سطح استان با هدف کشف و شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های بانوان و دختران رده سنی بالای 10 سال برگزار شد.

ملیحه غیور با اشاره به شبکه‌بندی هنرمندان در جشنواره شبیه یاس، تصریح کرد: پس از شناسایی و شبکه‌بندی استعدادها، محور رشد را مد نظر در آموزش قرار دادیم تا از ظرفیت استعدادهای جشنواره در کلیه برنامه‌های مناسبتی در خراسان رضوی بهره ببریم.

وی بیان کرد: نقطه ضعف در جشنواره‌های گذشته کمرنگ بودن آموزش بود که در این دوره سعی بر آموزش حرفه‌ای‌تر به صورت مجازی و حضوری است.

دبیر جشنواره شبیه یاس تصریح کرد: اجرای پاتوقی یکی از نکات مثبت این دوره از جشنواره است که موجی از اجرا در دهه فجر در مساجد و کانون‌ها با مشارکت ۵۰۰ اجرای پاتوقی در گروه سرود به همراه داشت.

ارسال یک پاسخ