انقلاب خیز بلندی برای تربیت نسل حججی ها برداشته است

سرهنگ عبدالرضا حاجتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در معراج شهدای اهواز با اشاره به آخرین اقدامات سپاه برای اسکان و تامین امنیت کاروان های راهیان نور در ایام پایان سال و نوروز بیان کرد: راهیان نور یک طرح بزرگی فرهنگی است که همواره رهبر معظم انقلاب هر ساله بر ارزش های آن و حضور بیشتر جوانان در این کاروان ها تاکید فراوان دارند.
وی افزود: اکنون شاهد حضور گسترده تمامی اقشار جامعه در کاروان های راهیان نور هستیم که این نشان می دهد که مردم دراین زمینه به خودباوری رسیده و این حرکت فرهنگی را روز به روز پررنگ تر می کنند.
معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان ادامه داد: حضور پرشور جوانان در کاروان های راهیان نور نشان می دهد که جوانان هیچگاه شهدای خود را فراموش نکرده اند؛ خانواده شهدا باید بدانند که در دهه جدید نسل جدیدی را پس از 40 سال مشاهده خواهند کرد که از جنس شهید حججی ها و عباس کردونی ها هستند.
وی افزود: در بحث دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اگر چه ریزش هایی را شاهد بودیم اما میزان رویش ها بیشتر بوده و اکنون در قالب راهیان نور آنها را مشاهده می کنیم.
سرهنگ حاجتی گفت: اردوهای جهادی در عمق کوه ها و در مناطق جاده های سخت گذر برپا شده و جوانان دانشجو بدون هیچ چشم داشتی هفته ها به مناطق محروم خدمت رسانی می کنند و این چیزی غیر از روحیه انقلابی و جهادی نیست.
وی ادامه داد: اردوهای جهادی، اربعین، راهیان نور و تشییع شهدای گمنام در کشور همگی مجموعه حرکت هایی است که جوانان به آن می بالند و شور و شوق آنها روز به روز برای حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس و محروم بیشتر می شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: حرکت کاروان های راهیان نور از 20 اسفند به سمت خوزستان بیشتر شده و روز به روز بر تعداد زائران افزوده می شود اما یکی از نیازهای ما محل اسکان راهیان نور دانشجویی است که این مشکل نیز به زودی برطرف می شود.
وی افزود:امنیت راهیان نور نیز در بالاترین سطح ممکن برقرار شده و این امر باعث شده زائران با آرامش خاطربیشتری به خوزستان سفر کنند.
سرهنگ حاجتی گفت: سپاه خوزستان در هرجایی که مردم نیازمند کمک باشند، حضور یافته و از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی دریغ نخواهد کرد.
یادمان های دوران دفاع مقدس و مناطق عملیاتی خوزستان هرساله به ویژه در ایام پایانی سال و نوروز پذیرای کاروان های راهیان نور و اقشار مختلف مردم است.
یادمان های اصلی خوزستان شامل یادمان شلمچه، چذابه، فکه، فتح المبین و دهلاویه است که کاروان های راهیان نور، زائران خارجی، کاروان های دانشجویی و دانش آموزی در طول سال از آنها دیدن می کنند.
7152/ 6037
انتهای پیام

ارسال یک پاسخ