پیروان واقعی ولایت امام علی(ع) عاقبت به‌خیر خواهند بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در مراسم روز میلاد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) که در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر برگزار شد با اشاره به سخنی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: رسول خدا (ص)سعی در معرفی امام علی(ع) به عنوان جایگزین خود داشت اما پذیرش آن در جامعه وجود نداشت.

وی ادامه داد: ‌پیرو این اتفاق از سوی خداوند متعال پیام آمد که «ای رسول حکم خدا را بیان کن حتی اگر مردم پذیرش آن را نداشته باشند»، خداوند متعال خطاب به رسول خود فرمودند« ای رسول تحت تاثیر اقوام و صحبت های آنها قرار نگیر زیرا آنها می خواهند تو را از تصمیمت منصرف کنند».

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: سخنان خداوند خطاب به پیامبر نشان می‌دهد که جمعیت آن زمان به دنبال دنیا بودند و خداوند به رسول خود تاکید کرد به اطرافیان گوش نکند.

حجت‌الاسلام خاموشی تاکید کرد: در روایت آمده است «کسانی که علی بی ابیطالب را قبول ندارند در آن دنیا برصورت آنها نشانه‌هایی از گداختگی وجود دارد». باید قدر نعمت را بدانیم، شکر نعمت‌ها قرار دادن آن نعمت در مسیرش است و اگر شما نعمت را از مسیرش دور کنید خدا مصائب بر شما وارد می کند.

وی افزود: در طول تاریخ، دنیا مسلمانان زیادی را به خود دیده است؛ داعش ادعای مسلمانی و حق طلبی داشت اما آنها ولایت نداشته و نعمت را از مسیرش خارج کردند، امروز ولایت نعمتی است که باید از آن بهره ببریم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: مسلمان واقعی کسی است که بر آنچه خداوند گفته است عمل کند، خداوند به پیامبر فرمود «اگر علی را معرفی نکنی دین خود را کامل نکرده‌ای»، در همین شرایط به پیامبر(ص) بابت نعمت  حضرت علی(ع) چشم‌زخم‌ می‌زدند، حسد در قوم پیامبر(ص) زیاد بود، در همین راستا امام صادق(ع) می فرمایند « قرآن خود علی(ع) است، در جنگ صفین امام علی(ع) دید قرآن بر نیزه است و گفت قرآن من هستم اما کسی متوجه این واقعیت نشد.»

حجت‌الاسلام خاموشی با اشاره به سوره طلاق تصریح کرد: در این سوره آمده است «برای کسانی که اهل عمل به دین نیستند وعده بدی در راه آنهاست، پس تقوا پیشه کنید». رسول محور قرائت قرآن است، رسولی که خود قرآن و علی را معرفی می کند به این معناست که علی بر حق است.

او در پایان با اشاره به اینکه پیرو واقعی علی بن ابی طالب(ع) عاقبت به خیر خواهد شد، گفت: کسی که خود  را در آغوش علی بن ابی طالب(ع) بیندازد کار خود را درست کرده است، اگر این اتفاق بیافتد امثال حججی‌ها امروز با این درجه از ایمان پدید می‌آیند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ